Фестиваль 2010 року

У Нижньому Селищі вчетверте відбувся фестиваль циркового та театрального мистецтва "Птах". 14-16 травня в селі Нижнє Селище Закарпатської області на площі села відбулося справжнє циркове шоу. Найкращі акробати, жонглери, актори й музиканти з України та Європи завітали до маленького села, щоб подарувати дітям та дорослим справжню казку.

Про програму і мету фестивалю, артистів та цьогорічні особливості свята розповіли організатор фестивалю Тетяна Бєлоусова, представник гурту "Гудаки" (село Нижнє Селище ) Юрген Крефтнер та волонтер з Німеччини, цирковий артист Паскаль Рідера.

За словами Тетяни Бєлоусової, фестиваль проходить під гаслом "Ні халтурі" і має на меті показати дітям невеличких сіл, що таке справжнє театральне і циркове мистецтво. У святі прийняли участь театральні групи «Чіга-Біга» с. Н. Селище, «Центр майстер-клас» м. Київ, театр-студія «Юні чернівчани» м. Чернівці та вже не молода команда театралів-аматорів з Австрії, також продемонстрували свої таланти циркові трупи «Жанр» і «Візаві»з м. Бердичів та циркова школа «Mingon» м. Гамбург,Німеччина.

Крім театральних, циркових, музичних та танцювальних виступів у проводилися відкриті майстер-класи з різних видів циркового мистецтва (жонглювання, Diabolo, Devil stik, Pois, акробатика), творчі майстерні з виготовлення різноманітних виробів (цирковий інвентар, іграшки з підручних матеріалів, сувеніри, маски та фігури з гіпсу), лозоплетіння, кераміка, малюнок на різних матеріалах, боді-арт та ігрові майданчики.

Усі майстер-класи як для учасників, так і для всіх гостей свята, були безкоштовними. Діти, які власними руками виготовляли циркові знаряддя, потім вчилися з ними працювати. Для цього на фестиваль запросили професійних тренерів та аніматорів з-за кордону та з різних міст України. Дітей навчали акробатиці, жонглюванню, хореографії тощо і на закритті фестивалю всі охочі продемонстрували свої навики набуті за три дні на великій сцені

Фестиваль є соціальним проектом, пункти програми є абсолютно безкоштовними для учасників та гостей дійства. Адже основна мета організаторів, за словами Т. Бєлоусової, — створити свято для дітей, навчити їх бачити і відчувати мистецтво, а дорослих – трішки розкомплексуватися і поглянути на малечу з нової точки зору. Великою проблемою для сільської місцевості є заробітчанство, через яке діти лишаються без уваги, не мають куди піти після школи.


Юрген Крефтнер пояснив, що кошти для фестивалю (бюджет склав близько 60 тисяч гривень) ініціативна група шукає власними силами, щоб не ставити мистецтво у залежність від держави.