Перший фестиваль

Кінець квітня в Закарпатті. Буяє весна, наближається літо. Природа вже не тільки оживає, вона власноручно примушує серця радіти та співати. Такої прекрасної пори в село Нижнє Селище, що на Закарпатті завітала казка. Її приніс на своїх крилах птах. Птах не простий, а театральний. Птах мрій, дитячий мрій, яких так багато в кожному дитячому сердечку. В ці дні (з 27 по 29 квітня) Селище було переповнене радістю, усмішками, щастям і казковістю. У повітрі вирував смак чогось незвичайного і неймовірного, але бажаного і приємного. Адже саме в ці дні відбувався І неконкурсний дитячий театральний фестиваль «ПТАХ».

Підготовка до фестивалю.

Ідея проведення дитячого фестивалю виникла ще влітку 2006 року. Ініціаторами такої події стали дві дівчини з Рівного, студентки Рівненського державного гуманітарного університету – Бєлоусова Тетяна і Преподобна Наталія. Неабияку допомогу вони отримали від активних діячів села – членів неурядової громадської організації ЗАМР (Закарпатська асоціація місцевого розвитку).

Вже протягом майже двох років Наталя і Тетяна працюють в Нижньому Селищі в якості організаторів молодіжних і дитячих проектів та керівників дитячої театральної студії “Чіга-Біга”.

Працюючи з дітьми, дівчата не могли не помітити дитячого запалу та бажання місцевих дітей розвивати та вдосконалювати свої театральні нахили. Щоб посприяти втіленню такого бажання в реальне життя, ідея проведення фестивалю стала найбільш реальною.

Переддень фестивалю.

Останні дні перед фестивалем були сповнені метушні. Учасники театр-студії “Чіга-Біга” проводили репетиції з ранку до ночі, волонтери прибирали та готували територію до свята, організатори вирішували усі актуальні питання.

Починається зїзд учасників.

З’являються «равлики» (вони ж представники дитячого ігрового майданчику «Равлик» з міста Київ. За кілька годин приміщення сільського клубу, сцени та подвір’я наповнюються казковими птахами, зробленими з елементарних підручних матеріалів.

Водночас волонтери (а їх було 30 чоловік і всі вони – учні Нижньоселищенської школи) теж не пасуть задніх і зі щирим серцем і невичерпною енергією готують все для того, щоб свято було справжньою казкою і мріює в реальності.

Перший день фестивалю.

Вже з шостої ранку мобільники організаторів розриваються. Учасники прибувають, реєструються, ознайомлюються з програмою заходів на 3 наступних дні і насолоджуються краєвидами невимовної краси (майже для всіх учасників це була перша поїздка в закарпатський край!)

Відкриття. Шоу, але по-простому, по-дитячому, із щирим серцем та відкритою душею. Початок знайомства, перші враження від фестивалю, збентеження і задоволення. Метушня, але приємна, із солодким присмаком, який ще довго залишиться в серцях та думках усіх учасників, усіх діточок, їхніх вихователів, батьків, друзів.

Варто зазначити, що проведення фестивалю було підтримано районним відділом освіти на чолі з начальником Русиним Павлом Павловичем, який і розпочав церемонію. По черзі на сцену виходили усі учасники та презентували себе.

Одразу після відкриття усі бажаючі мали змогу насолодитися виставою від господарів фестивалю, театр-студії “Чіга-Біга” “Людина на Олімпі”.

Весь зал тепло зустрів акторів і Показ вистав, можливо не настільки професійних, адже і фестиваль неконкурсний, де відсутня нервова напруженість і замкненість на власному колективі.

Вечірнє свято. Грандіозно. Всі разом, вже вперемішку, вже друзі і колеги по спільній справі! Святкове вогнище, яке донесло до самого неба побажання та мрії усіх учасників фестивалю. І це було лише початком.

Середина свята.

 Фестиваль став не просто показом вистав, а й справжнім дитячим святом – з каруселями, піснями, танцями, орігамі та боді-артом, створеним Клявіс та Равликом. Повсюдно панував дух казки і не зникав ні на мить. Лише на час театральних показів притаївся в глибині серця, щоб після виходу із залу знову вибухнути ще з більшою силою.

Завершення.

Це було неймовірно. Неймовірно те, що за якихось 3 дні мрія перетворилася в реальність. Діти повірили в диво і більше ніколи не відпустять його від себе.