Історія

Театр – це відображення душі, думок, ідей. Театр і актори оточують нас на кожному кроці. А діти – це театральна інтерпретація дійсності, яка перебуває на межі вигадки і реальності. Завдяки дітям дорослі з легкістю поринають в світ простоти і мистецтва, що виривається на поверхню усіма можливими шляхами. Проте сучасний розвиток нашого суспільства все більше і більше відриває нас від чарівного і життєнадихаючого мистецтва, і театру зокрема. Щоденні проблеми і колізії заважають долучитися до високого, заважають розвитку позитивного існування, відкидаючи можливість творчого розвитку особистості. Явище виїзду дорослого населення за кордон у пошуках кращого заробітку та відсутність  виховання дітей  - сьогоднішня реальність, яка з кожним днем стає все наростаючою кризою. Проте діти – це те покоління, яке і створить основу українського суспільства з усіма його характеристиками – і культурними, і національними.

Враховуючи особливості розвитку регіону активні члени сільської громади та керівники театральної студії «Чіга-Біга» спільно з Закарпатською асоціацією місцевого розвитку, Комітетом медичної допомоги Закарпаття. відділом освіти Хустського району Закарпатської РДА, Рівненською обласною організацією YMCA– ПТАХ та дитячим ігровим майданчиком „Равлик” (м.Київ) вирішили провести дитячий фестиваль з метою привернути увагу громадськості до важливості та необхідності дитячого театру як способу побудови вільної особистості та громадянського суспільства.

Програма фестивалю розрахована на 3 дні. Протягом фестивалю відбуваються такі заходи:

- проведення майстер-класів з різних видів, методик та стилів театрального мистецтва для обміну досвідом та розширенням знань серед учасників;

- семінар для педагогів організаторів Хустського району з метою ознайомлення з різними театральними технологіями, що можуть застосовуватись в процесі навчання в загальноосвітніх закладах;

- проведення відкритих майстер-класів та інтерактивних ігор для розвитку творчих здібностей у дітей та молоді Хустського району ( з різних видів циркового мистецтва: жонглювання, Diabolo, Devilstik, Pois, акробатика, основ сучасної хореографії; туристичні змагання-ігри; прикладне мистецтво; боді-арт; виготовлення декорацій з підручних матеріалів; виготовлення прикрас з пластику; виготовлення циркового інвентарю; виготовлення іграшок з підручних матеріалів; маски та фігури з гіпсу; малюнок на різних матеріалах; видування зі скла; виготовлення  сувенірів з кераміки і т.д. і т.п.);

- створення ігрового майданчику для всіх учасників та гостей фестивалю;

- надання вільного простору для реалізації творчих ідей, створення спільного імпровізаційного перформансу «Птах».

Також глядачі та гості свята мають змогу насолодитися виступами дитячих театральних колективів та дітей з особливими потребами. Власне саме діти з даного будинку є центром уваги під час даного свята. адже вони як ніхто інший, потребують уваги і підтримки з боку суспільства.

За чотири роки проведення фестивалю «Птах» запрошеними гостями були:

•      Театральні колективи: “Чіга-Біга” с.Н. Селище, “Ми” м. Київ, “Не плач” м. Здолбунів, “Маленький принц” м. Рівне, “Чудеса” м. Херсон, “Юні чернівчани”, м. Чернівці, “Nextstep”, м. Рівне, Театрально-циркова група, Австрія, Театр “Майстер-клас”, м. Київ, Вільна театральна трупа, м. Ноемаркт, Австрія.

•      Колективи дітей та молоді з особливими потребами: Дитячий колектив Вільшанського будинку дітей інвалідів, Молодіжний колектив будинку інвалідів «Парасолька» м. Тячів; “Харківський центр волонтерів”, м. Харків.

•      Циркові колективи: Колектив циркової школи «MIGNONCIRCUSSHULE»  м. Гамбург, Німеччина, “Жанр”, м. Бердичів, “Візаві”, м. Бердичів.

•      Ігрові майданчики: ДІМ “Равлик” м.Київ, Клуб аніматорів забави KLAWISм. Костопіль, Тенсінг-група м. Луцьк, гуртки Хустського районного ЦПР, Еко-школа, м. Перечин.

•      Музичні колективи:“Гудаки” с. Н. Селище, “Селиська співаночка”, с. Н. Селище, Музична формація «Сhess» м. Рівне, DjDarkman, м. Рівне, Музичний гурт «Тактон», м. Хуст, Dj-sKhustklan, м. Хуст, Музичний гурт Mundoloko, м.Мюнхен, Німеччина.

•      Тренери:м. Ів-Франківськ, м. Чернівці, м. Рівне, м. Київ, м. Лондон, Англія, м. Гамбург та м. Бремен, Німеччина, м. Брно та м. Лінц, Австрія.

 

Фестиваль є досить насиченим та різноманітним і вміщує різнопланові заняття, що зацікавлять як дітей, так і педагогів. Фестиваль є неформальною спробою поєднати серця і душі дітей та дорослих. проведення події такого характеру сприяє обміну досвідом в організації студійної роботи, специфіки роботи з дітьми з особливими потребами та підвищенню активності молоді в соціально-культурній сфері.

Гудзик - 2014

17.00 - Вистава "Снігова королева" від театр- студії "Чіґа-Біґа"
18.30- Майстер-клас із сучасних танців.
19.30-Концертна програма з талантами с. Довге та с. Нижнє Селище
21.00 - Виступ музичного гурту "ДНК"

"ПТАХ" VI

Маленька інформація про Велику ідею.

З 7 по 9 червня на території с. Нижнє Селище відбувся 6-ий Міжнародний дитячий театральний фестиваль Птах.

Програма фестивалю

7.06.13.

11.00 — Шоу велетенських мильних бульбашок від Арт-студії "Йо" с. Нижнє Селище.

14.00 — Літературно-пластична композиція "Листи в нікуди" від дитячого театрального колективу "Чіґа-Біґа", с. Нижнє Селище.

Ґудзик І

Фестиваль ПТАХ V

Один тиждень проминув, як у сні. Голова йде обертом, щось планувалось, а ось нарешті настав час “Птаху”...

Все розпочалось так: перші волонтери, перший «культурний шок», перше знайомство з Нижнім Селищем:

Фестиваль 2010 року

У Нижньому Селищі вчетверте відбувся фестиваль циркового та театрального мистецтва "Птах". 14-16 травня в селі Нижнє Селище Закарпатської області на площі села відбулося справжнє циркове шоу. Найкращі акробати, жонглери, актори й музиканти з України та Європи завітали до маленького села, щоб подарувати дітям та дорослим справжню казку.

Про програму і мету фестивалю, артистів та цьогорічні особливості свята розповіли організатор фестивалю Тетяна Бєлоусова, представник гурту "Гудаки" (село Нижнє Селище ) Юрген Крефтнер та волонтер з Німеччини, цирковий артист Паскаль Рідера.

Фестиваль 2009 року

1 травня 2009 – місто Хуст (центральна площа м. Хуст)

2, 3 травня 2009 – с. Нижнє Селище (центральна площа)

Подорож в країну посмішок на крилах Птаху

Фестиваль 2008 року

Ще одна нагода відвідати Нижнє Селище…

цього травня там літав птах дитячих фантазій

Перший фестиваль

Кінець квітня в Закарпатті. Буяє весна, наближається літо. Природа вже не тільки оживає, вона власноручно примушує серця радіти та співати. Такої прекрасної пори в село Нижнє Селище, що на Закарпатті завітала казка. Її приніс на своїх крилах птах. Птах не простий, а театральний. Птах мрій, дитячий мрій, яких так багато в кожному дитячому сердечку. В ці дні (з 27 по 29 квітня) Селище було переповнене радістю, усмішками, щастям і казковістю. У повітрі вирував смак чогось незвичайного і неймовірного, але бажаного і приємного.